Kolekcje

Styl Boho – za co go kochamy?

Kolorowy, pełen swobody, uroku i fantazji styl boho to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich tego sezonu. Jego ekstrawagancki charakter sprawia, że nie można przejść obok niego obojętnie, ani pomylić go z żadnym innym!

Połączenie kontrastowych barw i nieoczywistych wzorów to główne wyznaczniki wystroju w stylu boho. W domowych aranżacjach panuje eklektyzm – połączenie stylu retro, etno, hinduskiego i nowoczesnego. Ciekawymi elementami, które uzupełniają stylizacje boho są indiańskie łapaczce snów, kolorowe frędzle, chwosty, wiklinowe kosze, makramy, tekstylia w etniczne wzory, kolorowe wazony, donice i zielone rośliny.

Jak stworzyć klimat boho we wnętrzu?

Główną zasadą w tworzeniu wystroju boho jest brak zasad – najważniejsza jest kreatywność. Aranżacja w stylu boho powinna być odważna i intrygująca, ale przy tym niezobowiązująca. Istotnym jest stworzenie klimatu przytulnego i ciepłego.

Kluczowym elementem wystroju powinno być zestawienie przedmiotów w różnorodnym stylu, które z pozoru zupełnie do siebie nie pasują. Kolejną cechą stylu boho są intensywne barwy, takie jak turkus, amarant czy fuksja. Aby je nieco zneutralizować, warto wprowadzić do wnętrza również naturalne kolory ziemi. Jeśli chodzi o dodatki, idealnie sprawdzą się te w kolorze złotym. Styl boho nie zna umiaru, dlatego warto pozwolić sobie na szaleństwo i fantazję. Idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie we wnętrzu wrażenia artystycznego nieładu.

Tekstylia

Tekstylia w stylu boho charakteryzują się wyrazistymi wzorami. Mogą to być zarówno motywy etniczne, ludowe jak i nowoczesne, geometryczne. Połączenie kontrastowych barw i urokliwych chwostów sprawia, że wnętrze nabiera niesamowitego charakteru. Łóżko w sypialni powinno być przykryte kolorowym pledem i udekorowane pokaźną ilością poduszek. Styl boho kocha mieszankę różnorodnych tkanin i rozmaitych deseni.

Dodatki          

Dodatki w stylu boho wprowadzają do wnętrza lekką i niezobowiązująca atmosferę. Ozdoby ścienne to jeden z kluczowych elementów wystroju. Subtelne łapacze i niezwykle urokliwe makramy idealnie współgrają z koszami w naturalnych kolorach i zielenią roślin. Wygodne pufy z frędzlami, oryginalne wazony i plecione chodniki wzbogacają i urozmaicają aranżację, a także nadają przytulności wnętrzu.

Ceramika w stylu boho

Beztroski styl boho idealnie odnajduje się również w kuchni i jadalni. Naczynia z kamionki w orientalne wzory wprowadzają do wnętrza nową energię i pomagają zadbać o oprawę rodzinnego przyjęcia. Wyjątkowe kubki z zabawnym motywem lamy i złotymi elementami, wypełnione aromatyczną kawą, zapewniają dobry nastrój każdego poranka.