Homla poleca Promowane

Jak zaaranżować sylwestrowe przyjęcie?

Sylwester przez wiele osób uważany jest jako najważniejsza impreza, która nie tylko zamyka Stary Rok i wprowadza nas w Nowy, ale też rozpoczyna cały okres karnawałowych zabaw, balów oraz maskarad. Częstym sposobem na sylwestrowe świętowanie jest zorganizowanie przyjęcia w domu wśród grona najbliższych znajomych. Ale przygotowanie takiej imprezy to nie lada wyzwanie, dlatego, żeby wszystko udało się w stu procentach, trzeba pamiętać o kilku kwestiach.

 

Zastawa stołowa

Jednym z najważniejszych punktów każdej imprezy jest jedzenie. Sylwestrowe przekąski powinny być niewielkie, a dzięki temu poręczne, tak aby dało się je zjeść na jednego kęsa i szybko wrócić do zabawy. Co więcej, ‘finger food’ jak sama nazwa wskazuje, nie wymagają użycia sztućców. Mogą występować na ciepło lub na zimno oraz na słono lub słodko. Podczas imprez idealnie sprawdzą się mini kanapeczki, tortille, pizze, koreczki bądź słodkie wypieki. Można ułożyć je w finezyjnej formie na talerzach do serwowania albo na eleganckich paterach. Innym bardzo prostym, a niezwykle efektownym pomysłem będzie zaaranżowanie deski serów lub wędlin. Natomiast w ceramicznych miseczkach i miskach można podać krakersy, chipsy czy też sałatki. Nawet najprostsze przystawki odpowiednio wyeksponowane zyskają na apetyczności. Warto przygotować także talerzyki, najlepiej deserowe, które będą odpowiednio duże na przekąski i nie zajmą zbyt wiele miejsca na stole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praktyczne szkło

Nieodłączny element każdej zabawy stanowią napoje. Niezależnie od tego, czy nasi goście będą pić alkohol, czy nie, trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność. Do wina zarówno białego, jak i czerwonego idealne będą kieliszki z serii BRILLIANT, które znajdziemy w sklepach Homla. Koneserom mocniejszych trunków trzeba zapewnić szklanki do whisky lub brandy bądź zestaw kieliszków do wódki. Oprócz tego na stole powinny znaleźć się inne napoje takie jak woda czy soki. Te najlepiej podać w szykownych karafkach lub dzbankach. Nie można też zapomnieć o kieliszkach do szampana, które będą niezbędne do wzniesienia toastu, gdy zegar wybije północ.

 

 

Odpowiednie dopełnienie aranżacji

Równie ważne, jak odpowiednia zastawa są wszelkiego rodzaju dodatki i dekoracje, które dopełnią sylwestrową aranżację stołową. Bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie zastosowanie znaczników do kieliszków oraz szklanek, dzięki czemu nikt nie pomyli swojego napoju, a my oszczędzimy sobie dodatkowego zmywania. Co więcej, do alkoholu koniecznie należy przygotować kostki chłodzące. Podstawą jest też korkociąg. Niezwykle istotną rolę ogrywają również dekoracje, które wprowadzą wyjątkową i piękną atmosferę. Na stole można postawić świeczki, wazony z kwiatami lub confetti.